Azt már megállapítottuk, hogy nincs egységes fogyási recept, mert ami egyiknek bejön, attól a másik hízik. Nincs az EGY recept mindenek felett, ami minden élőlényre hat, hiszen ahányan vagyunk, annyiféle a testünk, nincs két egyforma (csak anyám pofonja).
A férjem, ha déltől másnap reggelig nem eszik, képes 1,5-2 kilót fogyni, és ugyanezzel a versenyszámmal hízok fél kilót! Mégis van egy titok, egyetlen közös pont, bármilyen diétába is kezdesz:  
az önmegfigyelés.

sikeres diéta fogyás paleóval

Én tapasztaltam magamon, hogy már nem esik jól a "teljes ebéd", vagyis egyszerűen sok a hasamnak a hús+köret, nem beszélve a  hétvégi leves+főétel+esetleg desszert sorozatról. Egyszerűen nem jó tolni az ajtót, ha húzni kell a nyitáshoz, egyrészt elvesz egy csomó energiát, másrészt meg baromság. És a kedved is elveszi.

Ismerősöknek szoktam ajánlani, ha rosszul vannak, mert valami betegség támadja őket (fájdalom, emésztési zavarok), a legjobb, amit tehetnek, ha olyan étkezési naplót kezdenek vezetni, amit ételallergia kiderítésére is ajánlanak a szakik:
- írj le minden egyes falatot és kortyot, ami bemegy.
Ezt viszont még bővíteném az alábbiakkal: 
- írd le a tüneteket is: hogy érezted magad, fájt-e a fejed, elnehezültél-e evés után, feszült-e a  hasad, fájt-e, stb
- mennyit mozogtál
- wc-n voltál-e (ugye nem kell részletezni).

A lényeg, hogy mindent írjál le, amit tapasztalsz.
Ennek több előnye is van: 
- hosszú távon hasznos következtetéseket lehet levonni belőle a testedre és a diéta sikerességére vonatkozóan
- ha nem megy a diéta, megtalálhatod a rejtett kalóriákat, vagy azt,  hogy neked nem háromszor, hanem ötször kellene enned egy nap, hogy az anyagcseréd felgyorsuljon
- esetleg kiderülhet, hogy mindent jól csinálsz, de a fogyást gátolhatja egy eddig ki nem derült betegség.

A napló azért is klassz dolog, mert rögzíted a megfigyeléseidet, tudatosítod az étkezésedet, törődni kezdesz magaddal, olykor még meg is tervezheted, mit fogsz főzni következő nap, vagy egy hétre előre, és nem utolsósorban később kiváló ötlettárként szolgálnak a menüdet illetően, amikor éppen nincs kedved/időd/energiád kitalálni, mit egyél.

Köszönöm, hogy olvastad ezt a bejegyzést, remélem, találtál benne hasznosat! Nézz be máskor is az Ajópaleoéletbe! nevű blogomra, a bejegyzés alatt pedig feliratkozhatsz az e-mail-es értesítőre, hogy ne maradj le az új témákról!